У Комінтернівському районі м.Харкова в 1970 році на підставі рішення виконавчого комітету міської ради було засновано, а 15 листопада 1971 року було відкрито ясла - садок №160 для виховання дітей загального розвитку і в подальші роки його існування поступово перепрофільовувався в санаторну дошкільну установу компенсуючого типу. З 1991 року на виконання Закону "Про мови" в дошкільному закладі відкрито перші україномовні групи, а до середини 90-х весь заклад став україномовним. З 1993 року педагоги почали вивчати і впроваджувати в практику складовий метод навчання дітей грамоти за методикою М. Зайцева. З липня 1996 року дошкільний заклад очолила завідуюча Бережна С.О., яка працює і по сьогоднішній день.У 1999 році всі групи дошкільного закладу переходять на роботу із слабозорими та тубінфікованими дітьми. На сьогоднішній день працюють групи для дітей з порушеннями зору, тубінфікованих та загального розвитку. Досягнуті успіхи - закономірний результат сумлінної праці всього колективу, який не зупиняється на досягнутому.